Nie mamy się czego wstydzić – taka jest pierwsza myśl po przejrzeniu działalności włoskich blogerów mody męskiej. Polskie blogi o modzie męskiej są znacznie lepiej rozwinięte, a niektóre osiągnęły profesjonalny lub zawodowy status. We Włoszech taki poziom mają zaledwie cztery blogi.
Włoska posucha może dziwić, jeśli weźmie się pod uwagę sam kraj i możliwości jakie daje w zakresie tej tematyki. Udało mi się jednak wyłowić 6 perełek.

1)The Bespoke Dudes

Fabbio Attanasio to niekwestionowany lider jeżeli chodzi o blogi dotyczące włoskiej mody męskiej. Imponująco wykorzystuje możliwości jakie daje mu życie we Włoszech.

Jego blog jest dla mnie niewyczerpanym źródłem inspiracji i wiedzy o włoskim rynku mody męskiej, a w szczególności tradycyjnej sztuki krawieckiej.
Odwiedza włoskie zakłady krawieckie, rodzime fabryki, opisuje ich historie i charakterystykę na blogu. Wydał darmowy e-book o włoskim stylu (po angielsku), który możecie pobrać tutaj. W 2013 roku wypuścił swoją linię okularów The Bespoke Dudes Eyewear . Pisze po włosku i angielsku.

Źródło: thebespokedudes.com

Źródło: thebespokedudes.com

Instagram
Facebook

2)Il Blog del Marchese (The Italian Gentleman)

Kolejny bardzo profesjonalny blog. Męska klasyka połączona z włoską fantazją, ale bez przekraczania granic.
Ma swoje 2 minutowe wstawki  w państwowej telewizji Rai Uno, w których daje swoje rady dotyczące męskiego ubioru. Przedstawia również relacje z imprez i  swoje stylizacje.

Źródło: www.ilblogdelmarchese.com

Źródło: www.ilblogdelmarchese.com

Facebook
Instagram

3)The Threef

Filippo Fiora i Filippo Cirulli założyli blog w 2010 roku, będąc jednymi z pierwszych we włoskiej blogosferze mody męskiej. Nie zawsze pasuje mi ich styl, który często niebezpiecznie zbliża się do metroseksualnych stylizacji, ale potrafią też pozytywnie zaskoczyć. Piszą również po angielsku.

Źródło: www.thethreef.com

Źródło: www.thethreef.com

Facebook
Instagram

4)My,Myself&I

Autorem bloga jest Nicola Radano. Ewidentnie inspiruje się blogiem The Bespoke Dudes, prezentując bardzo klasyczne stylizacje i krótkie relacje z wizyt u neapolitańskich mistrzów krawiectwa. Całkiem nieźle jak na 2o-latka.

Źródło: nicolaradano.com

Źródło: nicolaradano.com

Facebook
Instagram

5)Simply Mr. T

Jeden z mistrzów smart-casual all’italiana. Nie boi się eksperymentów z kolorami, ale wszystko idealnie się ze sobą łączy. Prezentuje również klasyczne stylizacje, które naprawdę robią świetne wrażenie.

Źródło: www.simplymrt.com

Źródło: www.simplymrt.com

Facebook
Instagram

6) Gentleman Chemistry

Pomimo że jest to blog francuski umieszczam go na liście propozycji, b0 prowadzony jest również po włosku, a co ważniejsze przedstawia krawiectwo Neapolu, którego przecież nigdy za wiele. Założycielem bloga jest Stéphane Butticé.

Facebook
Instagram