Via Ripetta to jedna z odnóg prowadząca z Piazza di Popolo do okolic Lungotevere di Augusta. Mniej więcej w jej połowie znajduje się Sartoria Ripense, której właścicielem jest Andrea Luparelli, bohater tego wpisu.

Jak to często bywa przy poznawaniu biografii właścicieli takich miejsc, również Andrea Luparelli został natchniony przez wcześniejsze pokolenia. Jego dziadek był krawcem, a mały Andrea spędzał godziny, kręcąc się po zakładzie i obserwując swojego dziadka w czasie pracy.

al2

Źródło: www.sartoriaripense.com

Luparelli założył sklep i zakład krawiecki razem ze swoimi przyjaciółmi. Gian Luca Bocache i Roberto Salvucci  mieli już za sobą pierwsze doświadczenia w branży odzieżowo – obuwniczej. Wspólnie założyli miejsce dla miłośników obuwia – Bocache&Salvucci Calzolai.

tumblr_ma6xsqXQgT1qc1spyo1_500

Źródło: thepuertoricansocialclub.tumblr.com

Luparelli stara się łączyć współczesne wymagania z męską klasyką, ale nie jest zwolennikiem ślepego podążania za nowymi trendami, które są ciekawe, ale ulotne.

tumblr_ly65rvpTn31r4oiq3o1_500

Źródło: sartoriaripense.com

Sartoria oferuje nie tylko garnitury i marynarki na miarę, ale również kurtki, płaszcze, a nawet parasole. Luparelli wielokrotnie podkreślał, że celem jego zakładu była oferta od A do Z, tak był klient mógł się ubrać w jednym miejscu aż po skarpety.
Jego sartoria cieszy się dużą popularnością wśród ludzi świata mody. To właśnie na ulicy di Ripetta swój garnitur na miarę przymierzał Scott Schuman, słynny The Sartorialist.

tumblr_ni8ebvYTcG1sy72yoo1_500

Źródło: coakleyron.tumblr.com

45025eb6794fd8a5894a3612b8ac6613 tumblr_mcmda7kHdn1r4oiq3o1_1280

Źródło: http://sartoriaripense.tumblr.com/

Źródło: http://sartoriaripense.tumblr.com/

tumblr_nyy5gdk1Iv1r4oiq3o1_500

Źródło: http://sartoriaripense.tumblr.com/