To jeden z symboli Pitti Uomo. Jego cechami charakterystycznymi są nie tylko ubrania, ale przede wszystkim śnieżnobiałe włosy i zadbany wąs. Przed Wami Srebrny Lis  Fortezza da Basso – Renato Plutino.

Jest często widywany z Lino Lelluzzim. Mimo stałej obecności na Pitti Uomo i licznych sesji zdjęciowych, Renato Plutino nie cieszy się taką popularnością jak jego dobry kolega.
Ma bardzo charakterystyczny styl. Siwe włosy i wąs to jego główne znaki rozpoznawcze.  Do kolejnych należą marynarki na dwa guziki (double breasted jacket) – granatowe, błękitne, w kratę, wytaliowane spodnie i mokasyny z frędzelkami – tassell loafers oraz brązowe monki.

GWD_Elegance_Never_Fades_Mr_Renato_Plutino_02

Charley,www.gentlemensweardaily.com

Podobnie jak Marco Zambaldo i Toni Tanfani, Renato Plutino dba o właściwy rozmiar odzieży i klasyczne zestawienia kolorów:  granat z bielą lub zielenią, liczne szarości, świetnie wygląda nawet w jeansach. Jest mistrzem smart-casualu. To po prostu ponadczasowy styl. Oczywiście nie byłby Włochem, gdyby nie stosował sprezzatury – nosi okulary w żółych ramkach i odpięte rękawy koszul.
Jeżeli nie jest w towarzystwie Lina, to przebywa z papierosem w ustach i komórką przy uchu. A ma się czym zajmować…

silver-fox-in-gingham-suit-580x870

Scott Schuman, www.thesartorialist.com

Jest właścicielem Plutino Showroom w Mediolanie, w który znajdziemy tylko dwie marki – Jacob Cohen i Fabiana Filippi. Jacob Cohen to włoska firma mająca w swojej ofercie głównie jeansy, z których część jest szyta  ze sprowadzanego z Japonii materiału. Zaś Fabiana Filippi  to włoska firma z Umbrii, jedna z bardziej rozpoznawalnych włoskich marek kobiecych.

Już po raz kolejny nawiązuję do rynku azjatyckiego i w nowym roku spodziewajcie się długiej analizy włoskich wpływów w Japonii i Chinach
.

Renato jest również przedstawicielem firmy Brunello Cucinelli. Jak przystało na przedstawiciela, Plutino często jest w podróży. Dominikana czy Maroko to stałe punkty w jego zawodowym grafiku.

tumblr_lyrk1iCqUz1qc1spyo1_540

silver-fox-2

Scott Schuman, www.thesartorialist.com

tumblr_mu46gm326J1s4w8dwo1_500   tumblr_lysn9u4khH1r9whjqo3_500