W pierwszym wpisie poświęconym ikonom włoskiego stylu zaprezentowałem wam sylwetkę Marco Zambaldo. Dziś chcę pokazać wam kolejną osobę, od której można czerpać wiele inspiracji.

Toni Tanfani  jest znacznie częściej fotografowany podczas mediolańskich Fashion Week niż w czasie Pitti Uomo. Kiedy tylko poznałem jego sylwetkę, od razu pomyślałem sobie: „Jak będę w jego wieku, to chcę właśnie tak wyglądać!”.
Podobnie jak w przypadku Marco Zambaldo, Tanfani to esencja włoskiego stylu.
Znowu zatem muszę powtórzyć własne słowa: jego styl to męska dynamika,  klasyka męskiej mody i Włochy w pigułce.

izandrew_Toni_Tanfani_fashion_style_icon_buyer_owner_Gisa_street_style_inspiration_fashion_industry_www_izandrew_blogspot_com_1002

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy na zdjęciach Tommiego Toma, fotografa pracującego podczas Pitti Uomo i Fashion Week, jest brak krawata. Tanfani to znakomity przykład, że poza nielicznymi wyjątkami, spokojnie można zrezygnować z tego dodatku i cały czas pozostanie się eleganckim mężczyzną.

Kolejny stały punkt w wyglądzie Toniego to wiecznie rozpięta koszula. Moim zdaniem dodaje to naszemu bohaterowi dynamiki, jednocześnie odejmując parę lat.

Toni Tanfani to właściciel butiku Gisa w Anconie. Najczęściej butik kojarzy się z małym, ekskluzywnym sklepem, tak w tym przypadku rzeczywiście sklep jest ekskluzywny, ale też bardzo duży.

Butik Gisa 1965. Żródło: http://www.gisa1965.com/

Butik Gisa 1965. Żródło: http://www.gisa1965.com/

Wystarczy wymienić niektóre z marek, które są obecne w ancońskiej stajni Toniego Tanfaniego: Gucci, Dolce&Gabbana,  Balenciaga, Armani Collezioni, Dior, Bvlgari itd.

Wnętrza butiku Gisa 1965 Źródło:http://www.gisa1965.com/

Wnętrza butiku Gisa 1965. Źródło:http://www.gisa1965.com

Jak powiedział fotograf GQ Tommy Ton, Tanfani to jedna z jego ulubionych osób fotografowanych podczas Fashion Week, głównie ze względu na typowo włoski charakter jego stylizacji.

W przypadku Toniego bardzo istotna jest spójność wszystkich elementów stroju i dostosowanie ich do swojego wieku. Uwalnia go to od śmieszności, tak często obecnej podczas tego typu targów.

izandrew_Toni_Tanfani_fashion_style_icon_buyer_o

izandrew_Toni_Tanfani_fashion_style_icon_buyer_o (1)

izandrew_Toni_Tanfani_fashion_style_icon_buyer_owner_Gisa_street_style_inspiration_fashion_industry_www_izandrew_blogspot_com_1004

izandrew_Toni_Tanfani_fashion_style_icon_buyer_owner_Gisa_street_style_inspiration_fashion_industry_www_izandrew_blogspot_com_1007
Przykład bohatera naszego wpisu pokazuje, że facetowi najlepiej jest w klasyce lekko zmodyfikowanej według własnych potrzeb i gustów.  A to wszystko okraszone prostotą – dobrze skrojoną marynarką i koszulami białymi czy niebieskimi. Do tego spodnie o odpowiedniej długości i kolorystyka, która choć tradycyjna, zawsze się sprawdza. Masz 40-tkę albo 50-tkę na karku? Twój tata lub znajomy zbliża się do tego wieku? Tu masz świetny przykład, że  facet  może dobrze się ubrać.

I kwitnie po 40 jak już życia zasmakował..

3f18672f10a13b9dfd985193e028686c

Wszystkie powyższe zdjęcia pochodzą z pracy Tommiego Tona, fotografa stale współpracującego z magazynem GQ. Oprócz tego chcę serdecznie podziękować panu Toniemu Tanfani za zgodę na publikację zdjęć przedstawiających jego osobę i butik.