Zimno na dworze? Zapraszam na odrobinę wiosenno – letnich inspiracji wybranych włoskich marek. Jest to rozwinięcie pierwszej części, którą możecie znaleźć tutaj.

 

 

 TOMBOLINI

 

Tombolini po raz kolejny idzie o krok dalej w kwestii technologii produkcji. Po garniturach Zero Gravity i zeszłorocznej inauguracji płaszczy z tej samej linii, przyszła pora na  jeszcze lżejszą letnią odsłonę Zero Gravity. Zero Gravity Saharan Jacket w klasycznym beżowym kolorze wykonana jest z mieszanki jedwabiu i kaszmiru, a waży jedynie 200 g.

Sporo w tym sezonie szarości i jej różnych odcieni, które urozmaicone są melanżowymi tkaninami i teksturami. Bez względu na sezon wysoką pozycję utrzymują kolory ziemi (odcienie beżu, brązu oraz ich połączenie). Często mówi się, że brąz jest zbyt dziadkowy i postarza mężczyznę, ale warto sprawdzić to na sobie, zakładając garnitur Zero Gravity w takim kolorze. Być może zmienicie zdanie. Ok, na pewno je zmienicie;)

W pierwszej części pisałem o coraz śmielszym stawianiu na prążki w kolekcjach. W sezonie jesienno – zimowym był to kredowy prążek na szarych, flanelowych spodniach i marynarkach, w kolekcjach wiosenno – letnich jest to prążek na niebieskim lub granatowym tle. Kolekcja Tomboliniego bardziej stawia na prążek biznesowy (bardziej formalny) niż na grube dwukolorowe pasy regimental, które są obecne w tym sezonie w bardziej casualowej odsłonie marek Tagliatore i Lubiam. Grube pasy pojawiały się za to w jesienno – zimowej kolekcji marki, którą omawiałem tutaj. Kraty są w tym sezonie przygaszone, czasami ledwo widoczne
Mając bezpośrednie porównanie z poprzednimi kolekcjami marki zauważam również szersze klapy w niektórych modelach i więcej ostrych klap, które do tej pory nie były zbyt popularne w marynarkach Tombolini.

 

CESARE ATTOLINI

 

 

Neapolitańska mekka krawiectwa pozornie może wydawać się zbyt konserwatywna w swoich kolekcjach i usilnie starająca się promować tradycję i własną filozofię ubioru. Nie jest to jednak prawdą w przypadku CA. Jednym z najbardziej widocznych tendencji ten wiosny są pastelowe barwy, które w przypadku Attoliniego widać szczególnie na marynarkach. Pojawia się również motyw polówki zastępującej koszulę. Silną pozycję mają marynarki w wyraziste kraty, są one cały czas pierwszym wyborem braci Attolinich, którzy omijają w ten sposób modę na grube pasy. Prążki pojawiają się na koszulach (u nas niezbyt popularnych, ale będących na trzecim miejscu pod względem wyboru we Włoszech)

 

CIRCOLO 1901

 

Apulijska marka nie jest na poziomie jakościowym takich marek jak Tagliatore, Lubiam, Tombolini, ale być może bardziej popularna w samych Włoszech. Swoją popularność zawdzięcza nie tylko większej dostępności (również cenowej) i bardziej sportowej charakterystyce, ale również prezentowaniu kolekcji przez zwykłych ludzi, a nie modeli.

Kolekcje w pełni podążają za obecnymi trendami wspominanymi wyżej i w pierwszej części wpisu.

 

 

ELEVENTY